+90 542 272 50 04

Sosyal Medyada Biz}

ÇEKMEKÖY MERKEZ MAHALLESİ

ÇEKMEKÖY MERKEZ MAHALLESİ

Çekmeköy merkez mahallesi

Çekmeköy merkez mahallesi içinde Çekmeköyün yani yüz yıllarca tarihi olan Çekmeköyüde içinde barındırıyor. Çekmeköyün köy olarak merkezi  merkez mahallesindedir.Çekmeköy merkez mahallesi Şile oto yolundan başlar.

Çavuşbaşı caddesinin Çekmeköy belediye başkanlığı binasının olduğu tarafından Beşiktaş Nevzat Demir tesisleri tarafına doğru gider ve ormanda son bulur. Diğer taraftan çavuş başı sınırına kadar gider. Çekmeköy Merkez mahallesi bir diğer taraftanda. Çekmeköy mimar sinan mahallesine komşudur.  eski çekmeköy mezarlığını biraz geçtiğinizde bulunan parktan eski belediye binasının olduğu (Küçük Koru) bölgeye kadar devam eder.

Çekmeköy Merkez mahallesinin üç tarafı ormanlarla çevrilidir. Çekmeköyün nefis orman havasında yaşamak isteyenlerin terçih etiği bir mahalle.

Çekmeköy merkez mahallesinde bir çok marka konut projeleri vardır.Çekmeköy merkez mahallesinde bulunan bazı villa konut projeleri.

Aktürk Rapsodi evleri, Meyavera villaları, Lalezar konakları, Armoni sitesi, Altınkoza sitesi, Kayra evleri, Tera portia evleri, Panorama evleri, Paik konakları, la vie konakları, ardışen konakları, Hekim konakları, Gülistan konakları, Orman sitesi, Turkuaz vilları, Çam konakları, Villa sera, Doğa sitesi, Akmete evleri, Ceylan sitesi, Koru villaları, Sultan evleri gibi konut siteleri vardı.

Çekmeköy merkez mahallesinde şile oto yoluna yakın bölümünde. Çekmeköy belediye başkanlığı ve Çekmeköy milli eğtim müdürlüğü bulunmaktadır.

cekmekoy-belediyesi

Çekmeköy Merkez mahalesine ulaşım  Belediye otobüsleriyle Üsküdar, Kartal , Alemdağ, Ümraniye, Mecidiyeköy , Kavacık gibi bir çok alana otobüs seferleri vardır. Ümraniye çarşıdanda münübüs seferleri eski belediye binasının olduğu alana yapılmaktadır.  Şile Oto yolu  ve yapılmakta olan üçüncü boğaz köprüsü yoluda merkez mahallesinin çavuşbaşı sınırına yakın bölümünden geçiyor. Çavuş başı caddesinden bu yola giren bir kavşak da yapılmaktadır.

Çekmeköy merkez mahallesinde çeşitli büyüklükte bir çok park vardır.Bu parların önde geleni Çekmeköy Belediye başkanlık binasının yanıdaki park öne cıkıyor. Çekmeköy belediyesi bir çok etkinliği burada yapmaktadır.

Çekmeköy merkez mahallesinde satılık kiralık daire iş yeri dükkan ofis ne tür satılık yada kiralık gayrimenkulunüz varsa. Ekinox Gayrimenkul Merkez mahallesinde hizmetinizde. Çekmeköyde tüm emlak alım satım kiralama işlerinizde hizmetinizdeyiz.

Merkez mahallesi Çavuşbaşı caddesi aşuroğlu sokak no 2 kat 1 Çekmeköy/İstanbul

16 Temmuz 2016
919 kez görüntülendi