+90 542 272 50 04

Sosyal Medyada Biz}

Çekmeköyde Yaşam

Çekmeköyde Yaşam

Çekmeköy İstanbul’un son yıllarda yıldızı parlayan ilçelerinden biridir. Ulaşım , toplu ulaşım fırsatlarıyla konut yatırımcılarının tercih ettiği Çekmeköy diğer imkanlarıyla da tercih sebebi.

Çekmeköy’de Eğitim: İlçede okul sorunu yok. Devlet okullarının yanında bir çok özel marka okul ve kolejleri bulunan Çekmeköy’de devlet okulundan özel okula bir çok alternatif bulunmaktadır.

çekmeköy

Çekmeköy sırtını dayadığı ormanların yanısıra Çekmeköy Belediyesi tarafından yapılmış irili ufaklı bir çok park ve mesire alanları vardır. Yürüyüş alanlarıyla Doğa Parkı, açık spor sahaları ve yürüyüş parkurlarıyla Özgecan Parkı ve Alemdağ Mesire Alanı gibi. Tarihi Taşdelen suyunun bulunduğu alan cevresinde mesire alanı. Çekmeköy Belediye hizmet binasının yanında bulunan Çekmeköy Kent Parkı bunlara bir kaç örnek.

Çekmeköy’de Ulaşım: Şile oto yolu, Çavuşbaşı Caddesi , Alemdağ Caddesi ve yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yolları ile İstanbul’un her yerine ulaşmak mümkün.

Çekmeköy’de Toplu Taşıma: İstanbul Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin yanında minibüsler ve 2016 yılı içinde hizmete girecek olan Üsküdar, Ümraniye, Dudullu, Çekmeköy, Sancaktepe metrosu da katkı sağlayacaktır.

Çekmeköy kültür merkezler ile de göz dolduruyor. Bunların başında Çekmeköy Taşdelen Turgut Özal Kültür Merkezi öne çıkanlardan biridir. Çekmeköy’de her hafta bu kültür merkezlerinde etkinlik bulmak mümkün.

Çekmeköy’de spor salonları da var. Bunların başında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve hizmet veren spor salonu bulunmaktadır.

Çekmeköy-Doğa-Parkı

Çekmeköy, İstanbul’un asayiş yönünden de en huzurlu ilçelerinden biridir.

Çekmeköy’de evlenecekler için Çekmeköy’e yakışan modern bir nikah salonu da bulunmaktadır. Bu nikah salonu Taşdelen’de yer almaktadır.

Sizde Çekmeköy’de konut yatırımı yapmayı düşünürseniz; apartman daireleri, site içi daireler, müstakil villalar, site içi villalar bularak alım, sarım ve kiralama yapmak istiyorsanız Ekinox Emlak ile iletişime geçebilirsiniz.

15 Temmuz 2016
1.056 kez görüntülendi