+90 542 272 50 04

Sosyal Medyada Biz}

Ümraniye Dudullu’yu Tanıyalım

Ümraniye Dudullu’yu Tanıyalım

Dudullu tarihi Ümraniyeden daha önceki yıllara dayanmaktadır. Ümraniye yokken Dudullu vardı. Aşağı Dudullu, Yukarı Dudullu diye iki ayri köy idi. Dudullu arazisi Çekmeköy, Sancaktepe, sınırından bu gün türkiş bloklarının olduğu alan, İmar iskan blokları, Yeni çamlıca mahallesi, Şerifali çifliği, ve Çakmak mahallesi sınırı, Tepeüstü.

Görüldüğü gibi Aşağı Dudullu, Yukarı Dudullu arazisi geniş bir arazidi. Ümraniye Dudullu 1980 ihtilalinden sonra Üsküdar belediyesinin iki mahallesi oldu. O tarihlerde Ümraniyede Üsküdar ilçesine bağlı mahalleydi. İhtilal yönetimi Aşağı Dudullu Köyünü Aşağı Dudullu mahallesi, Yukarı Dudullu köyünü Yukarı Dudullu mahallesi olarak düzenlemiştir.

Daha sonraki yıllarda Yukarı Dudullu mahallesi Üçe bölünmüştür, Yukarı dudullu mahallesi, Esenşehir mahallesi ve Yeniçamlıca mahallesi  olarak.

Aşağı Dudullu mahalleside aynı dönemde iki mahalle olarak bölünmüştür. Aşağı Dudullu mahallesi ve Ihlamurkuyu mahallesi olarak.

Dudullu mahalle olarak yine bölünmüş ve bu günki mahalle sayısına ulaşmıştır.

İstanbulda kurulan yeni ilçeler arasında yeralmak isteyen Dudullunun bu isteği Ankarada destek bulmamıştır. İlçe olan Ataşehir Yeniçamlıca mahallesini sınırları içine katmıştır.

Ümraniye Dudullu Sanayi 

Ümraniye Dudullunun yıldızı 1970 yılların sonunda temeli atılan İMES sanayi sitesi ile parlamıştır. İmesin arkasından, Modoko, Keyap, Des, Kadosan ve Organize sanayi bölgesi ile yıldızı parlamıştır. Sanayinin Dudullu’ya gelmesiyle bölgede arsa alım satım işleri hızlanmıştır.

Ümraniye Dudullu da Gecekondu

İstanbulun bir çok bölgesinde olduğu gibi Ümraniye’nin de bir çok bölgesinde toprak işgalleri yapılmış ve gecekondu mahalleleri meydana gelmiştir. Her ne kadar fakir halk işgal ediyor gibi gözükse’de bu bölgeler genelde sol örgütler tarafından işgal edilmiştir. Arsa çevirenlerden para alarak o arsanın işgalini sağlamışlardır. Para vermeyenler eğer örgüt içinden desteği yoksa oradan uzaklaştırılmıştır.  Dudullu’da gecekondu Tepeüstü, Birlik mahallesi Ihlamurkuyudan başlayarak bu günkü Ihlamurkuyu mezarlığına kadar olan alanda yapılmıştır. Dudulluda bir diğer gecekondu işgalide Adem Yavuz mahallesidir.

Ümraniye Dudullu da Satılık Arsa

Ümraniye Dudullu da 1980 li yıllar  İstanbulun en çok arsa alınıp satılan bölgesi olmuştur. Dudulluda arsa alım satım işleri 1990 lı yılların ilk yarısına kadar hızlı şekilde devam etmiştir. Arsaların  yüksek değerde pirim yapan Dudulluda o yıllarda bir arsa haftada iki üç el değiştirdiği olmuştur.

Dudullu da arsaların genelde her bölgesinde pirim yapmıştır. Fakat en gözde olan yerler. Şerifali çifliği İmes den başlayıp Ümraniye Çakmak mahallesine kadar uzanmaktadır. Şerifali de arsalar müstakil tapulu ve büyük parseller vardır. Şerifali parselleri 400 metrenin üzerinde.

Dudullu’da arsa alım satımı en çok olan diğer yerler, Yukarı Dudullu Çayırönü, Ihlamurkuyu, Aşağı Dudullu. Arsa alım satımında yıllarca İstanbul’un ve Ümraniye’nin gözde alanı olan Dudullu konut yapımındada yerini aldı 2000 li yıllardan sonra özellikle Şerifali çifliği gözde alan olmuştur. Şerifali’de gerek arsaların büyüklüğü ve gereksede yüksek imar emsali nedeniyle inşaat firmalarının en çok tercih ettiği bölge olmuştur. Şerifali bölgesinde satılık dairelerde pirim yapmaya devam ediyor. Bölgede bir çok modern site yapılmıştır. Şerifali İstanbul Finas Merkezine olan yakınlığı ve ulaşım imkanlarıyla konut yatırımcılarının çokca tercih ettiği bir bölge olmuştur.

Ümraniye Dudulluda Konut Projeleri

Ülkemizde son yıllarda yapılan konut projelerinden Dudullu da nasibini almıştır. Gelişen konut sektörünün marka firmaları da Dudulluda proje yapmışlardır. Bu firmaların başında ve ilk Dudulluda konut projesi yapan Sinpaştır. Sinpaş Aşağı Dudulluda ilk projesi ,Sinpaş Aqua City, Sinpaş Central Life, Sinpaş aqua manors, Sinpaş Avargarden, eni projesi Gök Orman 2017 de yeni başladı.

Ümraniye Dudulluda konut projesi yapan bir diğer marka inşaat firması da Ağaoğlu. Dudullu madenlerde Eltesgüneşi, Ağaoğlu My Town, Eltes Gold Residence, bir başka konut projesi İdealistkent, Canan Residence, Nuray Ablam Evonapark, Metrogarden Sur Yapı, Dudullu bölgesinde bulunan konut projelerinden bazıları.

Ümraniye Dudulluda Apartman konut projeleri

Ülkemizdeki son yıllarda öne çıkan konut sektöründe Dudullu bölgesinde  orta ve  alt gelir gueupları içinde konut üretilmektedir. Bu projeler beş , on , yirmi daireden başlamakta ve apartman şeklinde yapılmaktadır. Ümraniye belediyesi Dudullu bölgesi imarlarında emsal uygulaması yapıyor dileyen yukarı gidiyor ve yapılan konutlarda bahçe otopark alanları kalmaktadır. Ayrıca Ümraniye belediyesi bodrum katlara konut vermemektedir. Bodrum katlar Dudullu bölgesinde ortak kullanım alanı olarak kalmaktadır.

Ümraniye Dudulluyu Tanımaya devam edeceğiz. Dudullu bölgesinde konut nerden alınır. Dudulluda hangi bölge pirim yapar. Biz takip ediniz.

bilgi@ekinoxemlak.com

Emlak alım satım kiralama işleriniz için bize ulaşın. Sorularınızı yazın Bölge uzmanı cevaplasın

Etiket: Ümraniye, Dudullu, Dudullu tanıtım, Ümraniyede satılık daire, Ümraniyede satılık daireler, Dudulluda satılık daireler, Dudulluda satılık daire, Aşağı Dudulluda satılık daireler, Aşağı dudulluda satılık daire, Aşağı dudullu da kiralık daireler, Aşağı Dudulluda kiralık daireler, Yukarı dudulluda satılıkn daireler, Yukarı dudulluda satılık daire, Yukarı dudulluda kiralık daire, Şerifalide satılık daire, Şerifalide satılık daireler, Şerifalide kiralık daireler, Madenlerde satılık daireler, Satılık daireler, Kiralık daireler, Sahibinden satılık daireler, Dudullu emlak, Ümraniye Emlak, Şerifali Emlak Firmaları, Gayrimenkul firmaları,Sinpaştır. Sinpaş Aşağı Dudulluda ilk projesi ,Sinpaş Aqua City, Sinpaş Central Life, Sinpaş aqua manors, Sinpaş Avargarden,  Gök Orman 2017, Eltesgüneşi, Ağaoğlu My Town, Eltes Gold Residence

 

02 Temmuz 2017
592 kez görüntülendi